Duvarlarınıza Hareket Katmak İçin Doğru Yerdesiniz!

Özellikle son zamanlarda sıklıkla dekorasyon malzemesi olark kullanılan poliüretan duvar çıtaları, estetik görünümü, kolay kullanılabilirliği ve sağlamlığıyla  iç ve dış mekanlarda dekorasyonun göz bebeği konumuna gelmiştir.

Poliüretan Duvar Çıtası Nedir?

Poliüretan; piyasada oldukça yeni olan, esnemeyen, ultra hafif ve fazlaca yoğun olması dolayısıyla çok yoğun köpüklerdir. Yüksek yoğunluklu poliüretan duvar çıtaları, eğilmeye ve bükülmeye karşı dirençlidir. Karşılaştırma yapmak gerekirse ahşap ve MDF’den daha dayanıklı diyebiliriz. Ayrıca aynı ürünlere nispeten de tasarrufludur. Genellikle ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen bu dekoratif model daha estetik bir hava ve modern bir görünüm sağlaması yönünden önemli tercih sebepleri arasına girmektedir. Her mekan için özgün ve kişiselleştirilebilir tasarıma sahip olmasıyla birçok alanda kullanımı elverişli hale gelmiştir.

Poliüretan Duvar Çıtası Nerelerde Kullanılır?

İlk olarak poliüretanın kullanıldığı alanlara bakacak olursak;

  • Bükülmeyen köpükler,
  • Sağlam elastomerler
  • Yüksek performanslı yapıştırıcılar
  • Sentetik fiberler
  • Duvar çıta ürünleri 
  • Sert plastik yapımında kullanılmaktadır.

Poliüretan Duvar Çıtası Nasıl Yapıştırılır?

  Poliüretan Duvar Çıtalarının montajı için illa ki bir ustaya ihtiyacınız yok. Kolay kullanılabilirliği montajı konusunda da oldukça avantajlar sağlıyor. Mekanınız için uygun olan modeli seçip ölçülerinizi ürünlerin açıklama bölümünden bakarak sepetinize ekleyebilir, kendi tasarımınızın yaratıcısı olabilirsiniz. 

Duvar çıtalarınızı uygulayacağınız alana silikon veya havalı tabanca yardımıyla yerleştirmeyi bitirip eğer oluşmuşsa boşlukları mastik kullanarak doldurup bu alanları boyayarak montajınızı tamamlayabilirsiniz. 

Eğer montajı silikon kullanarak yaptıysanız; silikonu, kuruyana kadar bir beyaz bant yardımıyla sabitleyebilir ve silikon kuruduktan sonra bantı çıkarıp tasarımınıza kavuşabilirsiniz.

Poliüretan Duvar Çıtaları kullanılarak birbirinden güzel dokunuşlar yaptığımız duvar çıtalama galerisine göz atmadan karar vemeyin!

Sohbete başla.
1
Yardım ister misiniz?
Polipiyer
Merhaba,
Poliüretan Duvar Çıtası ile ilgili bilgi almak ister misiniz?