Tavanpiyerler

Etkileyici görünümleri özel tasarımlarıyla Tavanpiyerlerimiz yaşam alanlarına estetik katıyor.

GİBİ DEĞİL… DEKORASYONUN KENDİSİ İÇİN TAVANPİYER

Tavan için ne yaptırsam sorusunun karşılığını hem sıra dışılık hem de estetik olarak almak istiyorsanız, ihtiyacınız Polipiyer Tavanpiyer

Yaşam alanınızın tavanlarında, ince ya da yokmuş gibi bir ürün değil, varlığını hissettiren, tavanım çok güzel oldu demek istiyorsanız beklentilerinizi Polipiyer Tavanpiyer ile karşılayabilirsiniz.

Tarzınızı yansıtın

Projelerinize özel tasarım ve üretim desteği.

Polipiyer özel tasarım yapabilme becerisine sahip uzman Mimar ve Tasarımcıları, bu tasarım kalıplarını üretebilecek onbinlerce metrekareye yayılmış gelişmiş üretim tesisiyle tasarımdan üretime Poliüretan Tavanpiyer’de etkileyici bir deneyim sunuyor.

Teklif alın
Tavanpiyer Nedir?

Tavanpiyerler, estetik algıyı artırmak için tavanda kullanılan şık dekoratif parçalardır. Kelime anlamı olarak taşlaşmış karton anlamına gelmektedir. Çeşitli süsleme ve dekorasyonda tercih edilmesinin sebebi pürüzsüz ince dokusudur.

Tavanpiyer Özellikleri
Tavanpiyer Kullanım Alanları
Polipiyer Tavanpiyerlerin Faydaları
Polüretan tavanpiyerin alçı tavanpiyere kıyasla üstün özellikleri nelerdir?

Polüretan tavanpiyerler alçısına nispeten oldukça hafiftir. Polüretan köpükleri sert ve darbeye dayanıklı olmakla birlikte 450 yıl kadar ömrü vardır. Alçılar oldukça ağır olmakla birlikte kullanım alanı kısıtlıdır, özgün tasarım modeli polüretan modellere göre daha azdır.

Tavanpiyer montajı nasıl yapılır?

Polüretan tavanpiyerlerin montajında dikkat etmek gereken nokta tavanın uygun koşulları taşıyıp taşımadığıdır. Tavan nemli veya rutubetliyse yapıştırılan tavanpiyer istenilen konforu sağlamayacaktır. Tavanpiyer yapıştırıcılarını, yapı marketlerde bulabileceğiniz çeşitli yoğun yapıştırıcıların yanı sıra epoksi bazlı yapıştırıcılar veya güçlü çift taraflı bantlar kullanarak yapıştırılabilir. Hafif olmasından dolayı herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir ayrıca tavanpiyerleri yapıştırmak için kullanılan en iyi yapıştırıcılardan biri de stropiyer (tavan köpüğü) yapıştırıcısıdır. Strafor yapıştırıcısı uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Piyasada, yapı marketlerde, bazı boyacılarda ve sanal mağazalarda bulabilirsiniz.  Strafor yapıştırıcısı uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Piyasada, yapı marketlerde, bazı boyacılarda ve sanal mağazalarda bulabilirsiniz. Tavan kaplama köpükleri için özel yapıştırıcılar mevcuttur. Köpük yapıştırıcıları, hazır olarak üretilir. Yani kullanıma hazırdır. Direkt olarak sürülüp kullanılabilir. Kovalarda veya silikon gibi kartuşlarda satılır.

Tavanpiyer boyanabilir mi?

İmalatını yaptığımız polüretan tavanpiyerler boyamaya elverişlidir. Dilediğiniz renk ve trazda boyaları kullanarak boyayabilirsiniz.

Tavanpiyerler kir tutar mı?

Polüretan tavanpiyerlerimiz ortamdaki duman ve kirlere karşı duyarlıdır. Ancak pürüzsüz ve parlak dokusundan dolayı kirlenme olasılığı çok düşüktür.

Tavanpiyerler temizlenebilir mi?

Polüretan tavanpiyerlerimiz neme ve suya karşı dayanıklıdır. Dilendiği gibi temizlenebilir, silinebilir. Silindiği takdirde pürüzsüz yapısı bozulmayacaktır.

Tavanpiyer Uygulamaları

Biraz ilham almaya ne dersiniz? Karşınızda gerçek hayattan Tavanpiyer uygulamaları.

Sizi Arayalım

Gelin projelerinizi birlikte değerlendirelim.